Język - TRENING SŁUCHOWY

Idź do spisu treści

Menu główne:

Ciekawostki

"Wszyscy rodzimy się poliglotami"

Każdy język posiada pewne charakterystyczne dla siebie spektrum częstotliwości. Stąd język angielski w ustach Włocha czy Niemca wcale nie brzmi „angielsko” (w angielskim występuje wiele wysokich dźwięków). Nie słysząc obcych dźwięków, nie możemy ich poprawnie wymawiać. Przez co, nie możemy ich łatwo zapamiętywać.

Ci, którzy mają problemy z opanowaniem języków obcych nie są niezdolni, oni po prostu źle słuchają, (słuchają, ale tak naprawdę nie słyszą). Nasze uszy są najlepiej dostosowane do częstotliwości języka ojczystego, który opanowaliśmy w dzieciństwie i którym posługujemy się na co dzień.

Podczas treningu słuchowego, dzięki "elektronicznemu uchu" ucho zostaje zaprogramowane na melodię języka, którego chcemy się nauczyć, z uwzględnieniem także różnic długości sylab w każdym języku, które trzeba wymawiać w określonych ramach czasowych (uczy aktywnego słuchania, szybszego reagowania). Gdy uszy zostaną wyćwiczone, będziemy mogli słyszeć ten język w sposób poprawny, zatem będziemy w stanie szybko zapamiętywać słowa i dobrze je wymawiać.

Z badań przeprowadzonych w ośrodkach audio- psycho- fonologii na całym świecie wynika, że wszyscy urodziliśmy się poliglotami.


Wystarczy jedynie "wsłuchać się" = pobudzić własne ucho do aktywnego słuchania, aby znacznie przyśpieszyć proces przyswajania języków obcych, zdobyć lepszy akcent i poprawić wymowę!

BADANIA DOWIODŁY, ŻE:

25-35% mniej czasu na przyswojenie materiału potrzebowały osoby wspomagające naukę języka obcego Metodą Tomatisa.

źródło:http://www.tomatis.warszawa.pl

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego